Ankara Hasta Karyolası

Hasta Karyolası Özellikleri

Hasta karyolası özellikleri önceden araştırıldığında hastalarınız için en uygun modeli seçme imkanı bulabilirsiniz. Günümüzde birçok hastanın yüksek standartlarda yaşam sürebilmesi için karyola seçimleri oldukça büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar trafik kazası veya ateşli bir hastalık sonrasında yatağa mahkum hale gelebilir. Bununla birlikte bazı kişiler uzun yıllar yatmak zorunda kalırken bazı hastalar kısa süre için yatma mecburiyetinde kalabilmektedir.

Böyle durumlarda hastanın konforu her zaman için düşünülmelidir. Uzun veya kısa süreli fark etmeksizin mutlaka her hastanın konforlu bir yatakta yatması gerekir. Bu durum hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalığın daha hızlı iyileşmesini sağlamak için önem taşıyan bir unsurdur. Hasta yatağı kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi de bu yatakların profesyonel niteliklerde olmasıdır.

Hemen her hasta yatağı kullanımında mutlaka yüksek standartlarda hizmetler sunulur. Beklentilere yanıt verilmesi özellikle üzerinde durulan hizmet standartlarından biridir. Hemen her hasta yatağının mutlaka kullanıcı beklentisine tam olarak yanıt vermesi sağlanır.

En İyi Hasta Karyolası Modelleri Hangileridir?

Hasta karyolası özellikleri kapsamında birçok farklı modelden bahsetmek mümkündür. Hastaların daha iyi yaşam sürebilmesinde bu yatakların titizlik ve tercih edilmesi gerekir. Yüksek standartlarda tasarlanan ve en iyi düzeyde yatak kullanımına önem veren hasta yakınları özellikle şu modeller içerisinden seçim yapabilirler:

·         Manüel Hasta Yatakları

Manüel hasta yatakları motorsuz yataklardır. Bu yataklar genelde özellikleri olmayan tasarımlardır. Hastanın yalnızca yatma ve oturma pozisyonuna getirilebildiği yataklardır. Hasta bakıcısı için klasik yataklara göre daha rahat bakım yapmaya yardımcı olur.

·         2 Motorlu Hasta Yatakları

Hastanın oturma ve yatma pozisyonlarına daha rahat getirilmesinde kullanılan yataklardır. Bu yatakların genel özellikleri arasında şunlar sayılabilir:

 • Karyolaların dört köşesinde de serum askıları bulunur.
 • Elektrikler kesilirse 9 voltluk pil desteği bulunur
 • Hastanın daha rahat hareket etmesini sağlar.
 • Antibakteriyel yatak modelleridir.
 • İki motorlu yapıya sahiptirler.
 • Baş ve ayak kısmı kaldırıp indirilebilir.
 • Kumanda ile çalışabilir.

Bunların yanında korkuluk kısımları tamamen hijyene uygun alanlardır. ABS bağımsız amortisörlü yatak modelleridir.

·         3 Motorlu Hasta Yatakları

3 motorlu hasta yatakları da hasta konforu düşünülerek tasarlanmış yataklardır. Kullanımında herhangi bir sorun yaşanmaz. Hijyenik, antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu yatak modelleri tekerlekli sistemlerdir. Ayak ve baş hareketi yanında aşağı ve yukarı hareket de sağlanabilir. Kolay temizlenebilen yataklar olduğu söylenebilir.

·         4 Motorlu Hasta Yatakları

4 motorlu hasta yatakları en işlevsel olanlardır. Bu yataklar uzaktan kumanda ile idare edilebilir. Hastanın kendini kontrolü de daha iyidir. Bunun yanında hasta bu yataklarda daha rahat bir şekilde bakılabilir. Hasta bakımının en çok tercih edilen yatakları arasında yer alır.

Hasta yatakları beklentilere tam olarak yanıt veren ürünlerdir. Kullanıcı beklentisini karşılayan ve her türlü yatak modeli seçiminde sizlere üstün standartlarda hizmetler sunan yatak türleri olduğunu söylemek mümkündür. Seçimlerde her zaman için hastanın fiziksel ve psikolojik durumunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Hasta Karyolası Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Hasta karyolası seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsurdan bahsedilebilir. Öncelikle hasta karyolası özellikleri konusunda araştırma yaparken hastanızın fiziksel durumu hakkında da bilgi edinmeniz gerekir. Doktoruna danışarak ne tür bir hasta yatağı kullanılması gerektiği üzerine fikir alabilirsiniz. Aynı zamanda bu yatakların kiralanmasını ve satışını gerçekleştiren firmaların uzman personellerinden de bilgi almanız mümkündür. Hasta yatağı satın alma aşamasında dikkat edilen faktörler şunlardır:

 • Yatağa seçimi yapılırken hastanın fiziksel durumuna dikkat etmelisiniz.
 • Felçli ve hareket kabiliyeti hiç olmayan hastalar için 4 motorlu yatak modelleri çok daha idealdir.
 • Hareket kabiliyeti olan ancak kısıtlılığı bulunan bireyler için iki motorlu veya 3 motorlu hasta yatakları tercih edilebilir.
 • Kısa süre yatmak zorunda olan kişiler için kiralama hizmetlerinden faydalanabilir.
 • Sürekli olarak yatacak olan hastalar için ahşap yatak modelleri hastanın psikolojisi üzerinde çok daha önemli etkilere sahiptir.

Tüm bu avantajları sayesinde hasta yatakları oldukça ideal ürünlerdir. Beklentilerinize yanıt veren ve sizlere en iyi standartlarda kullanım imkanı sunan bu yataklar oldukça yüksek standartlardadır. Beklentilerinize yanıt veren hasta yatakları birçok farklı şekilde temin edilebilir. Uzun yıllar yatacak olan bir hasta için hasta yatağını satın alabileceğiniz gibi kısa süreli bir hastalık dönemi için kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hasta Karyolası Fiyatları Ne Kadar?

Hasta karyolası fiyatları konusunda birçok farklı konudan bahsetmek mümkündür. Hemen her türden hasta yatağın kiralanmasında ve satın alınmasında profesyonel firmalar hizmet vermektedir. Ancak kiralama ve satın alma konusunda birtakım faktörler göz önünde bulundurulur. Hem hastaların yataklarının kiralanmasında hem de satın alınmasında fiyatlar göz önünde bulundurulur. Satın alma eğer uzun yıllar yatacak olan bir hasta için ise oldukça idealdir. Ancak ameliyat sonrasında birkaç aylık bir dinlenme amacıyla tercih ediliyorsa kiralama hizmetlerine başvurulması gerekir. Kiralama böyle durumlarda çok daha uygun fiyatlarda olabilmektedir.

×